Slávnostné ukončenie sezóny 2018

V sobotu dňa 17.11.2018 sa v Športovom areáli Fortuna konalo Slávnostné ukončenie sezóny 2018, ktoré ako každý rok otvoril prezident klubu Igor Baranovič.  Po pár úvodných slovách nasledovalo tradičné vyhodnotenie sezóny trénermi jednotlivých kategórií a vyhlásenie najužitočnejších hráčok (MVP) za rok 2018.

Ako prvá dostala slovo Lucia Chrvalová, trénerka kategórie U9, ktorá nešetrila chválou na výkony našich najmenších detí. Najužitočnejšími hráčmi/hráčkami sa stal celý tím a teda všetky deti si odniesli pamätný diplom a malý darček.

Ďalšou kategóriou boli žiačky U13, ktorú zhodnotila asistentka trénerky Petra Sokolovská. Dievčatá sa v tomto roku zúčastnili dvoch českých súťaží. V 2. Českej lige žiačok po základnej časti skončili vo východnej divízii na 3.mieste, čím si zabezpečili postup do medzidivízneho finále. Na finálnom turnaji skončili na 5. mieste, takže sa umiestnili na konečnom 5. mieste celkovo z 12 tímov. V Moravskosliezskej lige sa umiestnili na 3. mieste zo 6 zúčastnených tímov. Na Slovensku sa stali majsterkami vo svojej kategórii. Trénerky sa rozhodli udeliť cenu za najužitočnejšiu hráčku sezóny Phoebe Atkinson, za stabilný výkon počas celej sezóny na nadhode, v infielde, rovnako tak aj na pálke a za plnú účasť na turnajoch a tréningoch.

Rasťo Sokolovský, ako hlavný tréner junioriek zhodnotil sezónu kategórie U22. Minulý rok sa podarilo dievčatám udržať sa a nespadnúť z  českej juniorskej extraligy. Tento rok dievčatá svoj výkon v tejto súťaži vylepšili a po prvý krát sa im podarilo prebojovať až do play off. Séria prehier s najtesnejším rozdielom spôsobila, že dievčatá sa umiestnili na nepopulárnom 4. mieste, no napriek tomu je to veľký úspech a dievčatá predvádzali počas celej sezóny naozaj výborné výkony. Veľa hráčok z tejto kategórie bolo súčasťou slovenského výberu, ktorý sa predviedol na  Majstrovstvách Európy do 22 rokov, ktoré ako už všetci viete sa konali práve v Trnave. Za zodpovedný prístup počas celej sezóny, výborné výkony na nadhode a pálke si cenu za najužitočnejšiu hráčku za tento rok zaslúžene odniesla Danka Drgoňová.

Janko Gajarský, asistent trénera žien, sa ujal úlohy zhodnotenia sezóny asi najúspešnejšej kategórie za túto sezónu. Prvenstvo v slovenskej lige z roku 2017 zabezpečilo ženskému tímu možnosť zúčastniť sa v lete Pohára európskych majstrov (Women´s European Cup) v talianskej La Loggia. Dievčatá to samozrejme využili a vycestovali. Cieľ mali od začiatku jasný. Priniesť domov medailu. Skvelá nálada v tíme mimo ihriska sa prejavila aj do skvelých výkonov na ihrisku, kde dievčatá aj počas vypätých a naozaj ťažkých zápasov nestratili nič z  tímového ducha, bojovnosti a hlavne radosti z hry. Všetko fungovalo ako malo, čoho dôkazom je aj to, že si z turnaja odniesli strieborné medaile a teda splnili si vopred stanovený cieľ. To však nie je jediné, čo si z tohto turnaja odnášajú. Keďže na prvom mieste sa umiestnil tím z Nového Zélandu, tak miestenku na budúcoročný Women´s European Premier Cup si vybojoval tím, ktorý sa umiestnil na druhom mieste, čiže naše dievčatá. Aby sa ho však mohli zúčastniť potrebovali sa stať aj majsterkami Slovenskej ligy. Vo finálovej sérii na dva víťazné zápasy dievčatá porazili svojho tradičného súpera BK Apollo Bratislava 2:0 na zápasy a potvrdili si tak účasť na najvyššom európskom pohári. To však stále nie je všetko. V Trnave sa organizoval aj finálový turnaj Euroligy, ktorej sa tento rok zúčastnilo až 10 tímov. Dievčatám sa podarilo prebojovať až do finále, kde rozdielom porazili súpera Snails Kunovice a stali sa tak po prvý krát aj majsterkami Euroligy žien. Po naozaj náročnej a úspešnej sezóne sa tréneri rozhodli odovzdať ocenenie za najužitočnejšiu hráčku sezóny Laure Ferancovej, kapitánke tímu.

No a samozrejme nezabúdame ani na naše „baby od plotne“ tzv. legendy, ktoré sa opäť zúčastnili Slovenskej ligy a preto aj  za túto kategóriu sa odovzdávalo individuálne ocenenie. Tento rok ocenenie MVP získala už spomínaná trénerka kategórie U9 Lucia Chrvalová.

No a poslednou hodnotenou kategóriou je slowpitchový tím Oldstars. Tento tím absolvoval viacero výjazdov do Čiech v rámci Českej slowpitchovej ligy. Najužitočnejšou hráčkou za tento rok sa stala Barbora Lukačovičová.

Organizácia Majstrovstiev Európy U22 bola naozaj náročnou a vyčerpávajúcou súčasťou tejto sezóny, ktorú by sme len ťažko zvládli bez pomoci Angels baseballového klubu Trnava. Za pomoc pri organizácii tak prezident nášho klubu Igor Baranovič  odovzdal ďakovnú plaketu do rúk prezidenta klubu Angels Trnava Ronaldovi Kupkovi.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a dúfame, že ste sa s nami zabavili rovnako ako my. Vidíme sa v novej sezóne v roku 2019 s novými výzvami. 🙂