Žiačky absolvovali 3.kolo 2.Českej ligy žiačok

12. júna 2018 Žiadne komentáre

Žiacky tím Panthers Trnava minulý víkend odohral tretí turnaj zo série štyroch kôl 2. českej ligy žiačok, ktoré sa konalo v Kunoviciach. V tomto kole chýbali až dvaja tradiční súperi –Dvur Králové a Sabat Praha. Sily sme si teda zmerali len tímy z Blanska, Kunovíc, Brna a Trnavy. Turnaj bol výnimočný aj v tom, že náš tím museli posilniť chlapci z Angels Trnava – Janko Fančovič a Filip Boris. Chlapcom hneď v úvode ďakujeme, lebo obidvaja predviedli veľmi dobré výkony.

V základnej časti hrali všetky tímy proti sebe a na Trnavu čakali súperky z tímu Snails Kunovice v úvodnom zápase turnaja. Trnava sa tromi rýchlymi autami na pálke a dobrým nástupom Kunovíc do zápasu dostala pod tlak. Odpoveďou však bolo postupné bodové doťahovanie a čistá hra v poli. To, čo nám v prvom inningu ušlo, sme zodpovedne odčinili v druhej a čiastočne aj v tretej zmene. Koniec tretej zmeny bol veľmi napínavý a víťaz nebol stále jasný. Výhru 7:6 pre Trnava Panthers zabezpečil náš odpal do vnútorného poľa, herné zaváhanie Kunovíc a krádež domácej méty.

Krátka jednozápasová pauza a opäť sme nastúpili do súboja s ďalším silným tímom – Olympia Blansko. Blansko malo káder tiež čiastočne oslabený, a tak existovala reálna možnosť na výhru. Táto možnosť sa však začala rozplývať našim slabým výkonom na pálke. Nedá sa povedať, že by dievčatá mali slabú vôľu zápas vyhrať, ale došlo ku kombinácii viacerých zaváhaní a situácií, ktoré je treba ešte viac a dlho trénovať. Beh po métach, menšie erory v hre, nestihnuté krádeže súpera, dážď a šmykľavá lopta na nadhode …všetko sa to nazbieralo na výsledok 5:1 pre Blansko a naša šanca na výhru bola premárnená. Sklamanie, hnev, smútok našich dievčat po zápase bolo evidentné.

Po tomto zápase nasledovala dlhá prestávka a dostatočný oddych a posledný zápas dňa – Trnava verzus Cats Brno. Ak sa hovorí, že súpera netreba nikdy podceniť, tak v tomto zápase sme to mali možnosť všetci trošku zažiť. Našťastie nie na dlhý čas, kedy by súper získal náskok. Dievčatá možno nepredviedli najkvalitnejšiu hru, zato ale predviedli skvelý návrat do zápasu a vôľu vyhrať. V poslednej zmene si dvomi dobehmi zabezpečili náskok o jeden bod a čistou hrou v poli ukončili zápas za stavu 6:5. Na nedeľu sme si zabezpečili zápas o postup do finále tohto turnaja z Blanskom.

Nedeľné ráno nás privítalo na ihrisku s raňajkami na stole, rozcvičkou a pokusom o reparát zápasu z predchádzajúceho dňa. Všetkým bolo jasné, že iba výhra v tomto zápase nás do finále dostane. Po našom nástupe na pálke s tromi rýchlymi autami a dvojbodovou odpoveďou Blanska sme súpera konečne poriadne postrašili – v druhej zmene sme im nabúchali 4 body. Potom naše dievčatá statočne bojovali aj v poli, aj na pálke. Nestalo ani raz že by vystáli BB a spoľahli sa na pálenie z tosu. Lenže mnoho našich odpalov vychytalo Blansko už z luftu a naopak dobrým behom po métach sa súper dotiahol na remízu. V závere zápasu nám na pálke šťastie odišlo a nakoniec Blansko vyhralo o jediný bod na úplnom konci zápasu. Výsledok bol 6:5 pre Blanko. Do finále sme si teda cestu neprebojovali ani teraz.

Posledný zápas o tretie miesto z Cats sa vyvíjal veľmi zvláštne. Na dievčatách nebolo cítiť ani napätie, ani podcenenie súpera. Práve naopak, veľmi chladnokrvne si išli za svojou výhrou. Prvý nástup na pálku priniesol ihneď 3 dobehy. Prvý nástup do poľa doniesol ihneď 3 auty. To boli ale naše posledné 3 dobehy za tento zápas. Pálka nám odišla a hoci sme aj dokázali méty obsadiť, nemal kto dobehy dotlačiť. V poslednej zmene sa súperky blysli dvomi veľmi peknými odpalmi hneď po sebe a hoci sa zápas chýlil časovo ku koncu, chyba neurobiť rýchly posledný aut by bola neodpustiteľná. Aut nakoniec zahrala spojka spoľahlivým príhodom na jednotku a mohol nám spadnúť kameň zo srdca. Zápas skončil 3:2 pre nás.

Skončili sme síce tretie zo štyroch tímov, ale verím, že ani pri plnej účasti všetkých tímov na turnaji v Kunoviciach by sme horšie ako tretie neskončili aj tak. Dovolí si to tvrdiť celá trénerská trojica najmä preto, že dievčatá sa už dostali do tej hernej etapy, kedy vedia ako sa dať psychicky dokopy, ako sa vrátiť do zápasu a ako zabojovať o výsledok, ako sa povzbudiť. Medzi nimi v Kunoviciach nebola ani jedna, ktorej by bolo fuk, aký bude výsledok. Teraz treba pridať na pálke a venovať maximálnu pozornosť každému pohybu pri behu po métach. Takáto dôsledná bežecká poslušnosť nám nabudúce pomôže ťažké zápasy s vyrovnanými súpermi vyhrať. Už teraz sa tešíme na posledné kolo jarnej časti, ktoré sa odohrá v Dvore Králové n. Labem a kde opäť pocestujeme s jasným cieľom – vyhrať turnaj :- )

34258992_1966545943370250_328448462796357632_n

 

– Jana Fančovičová –

Pridaj komentár: